Україна отримала ще $444 млн для програми медичної реформи THRIVE
Міністерство охорони здоров’я України та Світовий банк підписали угоду про 444 млн доларів додаткового фінансування для програми медичної реформи THRIVE. Економічна правда пише, що домовленості про розширення фінансування досягнули в межах Ukraine Recovery Conference 2026. Після підписання загальний обсяг програми має становити майже 900 млн доларів.
## На що підуть гроші Фінансування підтримують міжнародні партнери, насамперед уряд Японії, чий внесок у програму становить понад три чверті загального обсягу. МОЗ описує про продовження ключових реформ у сфері охорони здоров’я, ефективніше використання державних ресурсів і розширення доступу українців до якісних медичних послуг. Серед напрямів названі програма медичних гарантій, стратегічні закупівлі, посилення спроможності лікарень і управління ресурсами.
Для бізнес-рубрики це подія про фінансування державної послуги, але її наслідок виходить за межі бюджету МОЗ. Медична система впливає на ринок праці, витрати громад, закупівлі, ІТ-рішення й інвестиційну довіру до відновлення. Наступний критерій успіху — не сама сума, а те, чи приведе додатковий ресурс до видимих змін у закупівлях, лікарнях і доступності послуг.
Попередньо Мінфін також домовлявся зі Світовим банком про позику на соціальні видатки, тому медичний компонент є частиною ширшого фінансового пакета.