Ефіопія завершила підготовку до загальнонаціональної конференції діалогу
Ефіопська комісія національного діалогу повідомила про завершення підготовки до головної загальнонаціональної конференції, яка має розпочатися 15 липня в Аддис-Абебі. За словами головного комісара Месфіна Араї, делегати з усіх регіонів, адміністративних районів, Аддис-Абеби, Дире-Дави та ефіопської діаспори вже прибули до столиці.
Конференція має перевести багаторічні політичні й суспільні суперечності у формат консультацій. Організатори очікують, що учасники сформують рекомендації щодо причин конфліктів і можливих довгострокових рішень. Підготовку підтримували федеральні та регіональні органи, силові структури й організації громадянського суспільства.
Вісім блоків порядку денного
Обговорення охопить державотворення, модель урядування, політичну та виборчу систему, статус федеральних міст Аддис-Абеби й Дире-Дави, відносини релігії та держави, розбудову інституцій, верховенство права і права людини. Окремі блоки стосуються соціально-економічних проблем фермерів та скотарів, корупції, належного врядування і миробудування.
Комісія подає конференцію як перехід від збору пропозицій у регіонах до загального обговорення рекомендацій. Підтвердженим станом на 12 липня є завершення підготовки, прибуття делегатів і дата відкриття 15 липня. Комісія окремо подякувала силовим структурам, федеральним і регіональним органам та громадським організаціям за підготовку майданчика. Політичний результат стане зрозумілим після того, як учасники сформулюють рекомендації за вісьмома блоками та буде оприлюднено спосіб їх подальшого розгляду державними інституціями.