← До зведення дня
Політика18 липня 2026

Президент України погодив із командирами корпусів збільшення постачання наземних роботизованих комплексів

Президент України та командири корпусів під час обговорення потреб оборони 18 липня 2026 року
Фото: Офіс Президента України

Президент України Володимир Зеленський 18 липня провів другий поспіль день зустрічей із командирами корпусів, що воюють на найінтенсивніших ділянках фронту. За підсумками розмов сторони домовилися збільшувати постачання наземних роботизованих комплексів і визначили потреби в додаткових засобах для ударів на середню дальність.

До зустрічі долучилися командири 8-го корпусу ДШВ, 10-го, 11-го, 17-го та 20-го армійських корпусів і 7-го корпусу швидкого реагування ДШВ. Вони обговорили ситуацію на Слов’янському, Покровському, Олександрівському, Харківському та інших напрямках, а також програму розподілу особового складу між бойовими бригадами. Президент окремо назвав потребу в більшій кількості далекобійної артилерії та снарядів калібру 155 міліметрів.

Узгоджені напрями забезпечення

Поряд із роботизованими комплексами учасники розглянули ротації, захист української логістики, ураження логістики військ рф та перспективи активної оборони. Це робить зустріч управлінським рішенням українського керівництва щодо розподілу ресурсів, а не лише обговоренням загальної ситуації на фронті.

Конкретний вплив на Україну полягає у визначенні пріоритетів постачання для бойових корпусів: артилерійські боєприпаси, засоби середньої дальності та наземні роботизовані системи. Подальше виконання залежить від закупівель і передачі техніки підрозділам. Оприлюднена інформація не містить кількісного плану, однак фіксує погоджений напрям — збільшувати постачання роботизованих комплексів і посилювати спроможності корпусів на названих ділянках.