← До зведення дня
Політика22 липня 2026

Британія заявила в ОБСЄ, що російські атаки на Україну створюють ризик ширшої ескалації

Велика Британія на засіданні ОБСЄ заявила, що масовані російські ракетні й дронові атаки на Україну створюють небезпеку не лише для українських цивільних, а й для сусідніх держав. Британська делегація навела дані про удар у ніч на 19 липня: росія застосувала 41 ракету та 125 безпілотників, а українська протиповітряна оборона перехопила 18 ракет і 108 дронів. Попри це були пошкоджені житлові будинки, супермаркет, гуртожиток та інша цивільна інфраструктура.

У заяві зазначено, що внаслідок атак у різних регіонах загинули щонайменше 20 цивільних. Британія нагадала про вимогу міжнародного гуманітарного права розрізняти цивільні та військові об’єкти й заборону невибіркових ударів. Це прямо стосується України, оскільки Лондон використав майданчик ОБСЄ для фіксації масштабів останньої повітряної кампанії та її правової оцінки.

Чому заява говорить про ризик для НАТО

Британська делегація послалася на інцидент 29 травня, коли під час атаки на Україну російський дрон увійшов у повітряний простір Румунії та влучив у десятиповерховий будинок у Галаці. Двоє людей дістали поранення, близько 70 мешканців евакуювали. Румунія є членом НАТО, тому Лондон назвав цей випадок доказом реального транскордонного ризику, а не теоретичного сценарію. Заява не створює нового механізму допомоги, але формує офіційну позицію Британії в ОБСЄ щодо відповідальності росії та необхідності захисту українського неба.